• logo2

    Porady

autoryzowany punkt sprzedaży libet
Tarasy

Tarasy

Możliwości zagospodarowania i wykonania tarasu jest dziś wiele. Wzrosła świadomość konsumentów. Zmieniło się ich spojrzenie i potrzeby. Większe bogactwo w doborze materiałów pozwala skupić się na stronie estetycznej i własnych gustach. Producenci materiałów nawierzchniowych wydają katalogi,...

więcej


Kolor kolorowi nierówny

Kolor kolorowi nierówny

Cechą produktów wytwarzanych z surowców mineralnych jest ich niepowtarzalność kolorystyczna. Każdy producent ma oczywiście ustaloną ofertę barw, ale trzeba pamiętać, że nawet w obrębie jednego koloru mogą wystąpić nieznaczne różnice odcieni.

Kostki powstają z surowców naturalnych i...

więcej


Dobrane proporcje

Dobrane proporcje

Na początek określ, jak duża będzie powierzchnia, którą chcesz wybrukować, oraz jakim maksymalnym obciążeniom będzie poddawana. Od tego zależy rozmiar i grubość materiału przeznaczonego do ułożenia w danym miejscu. 

Planując aranżację otoczenia, zrezygnuj z układania drobnej kostki na...

więcej


Brak projektu aranżacji nawierzchni

Brak projektu aranżacji nawierzchni

To błąd, który najczęściej skutkuje słabą estetyką. Utrudnia także precyzyjne wyliczenie zapotrzebowania na materiał. Tę opinię potwierdza Stanisław Kwityński, właściciel firmy Novum z Katowic.

Projekt nawierzchni pozwala na wyliczenie rzeczywistego zapotrzebowania na kostkę, z...

więcej


Źle przygotowana podbudowa

Źle przygotowana podbudowa

Niedostateczne utwardzenie podłoża, źle wykonana podbudowa, nieodpowiednio dobrany materiał – wszystko to może z czasem doprowadzić do zapadania się nawierzchni i powstawania nierówności w jej obrębie. 

Odpowiednia, profesjonalnie przygotowana podbudowa powinna mieć grubość 15-45 cm (w...

więcej


Zasada układania z 3 palet

Zasada układania z 3 palet

Przy brukowaniu zawsze należy mieszać kostkę z trzech różnych palet. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć wielkopowierzchniowych różnic w odcieniach koloru nawierzchni. Różnice te wynikają z faktu, że kostka ze względu na swoje składniki sama jest produktem naturalnym, który podlega wahaniom...

więcej