Porady, wskazówki, inspiracje
Tarasy
Możliwości zagospodarowania i wykonania tarasu jest dziś wiele. Wzrosła świadomość konsumentów. Zmieniło się ich spojrzenie i potrzeby. Większe bogactwo w doborze materiałów pozwala skupić się na stronie estetycznej i własnych gustach. Producenci materiałów nawierzchniowych wydają katalogi, które niosą klientom żywą inspirację. Fachowcy są szkoleni w zakresie stosowania i obróbki nowych materiałów.
Dobrane proporcje
Na początek określ, jak duża będzie powierzchnia, którą chcesz wybrukować, oraz jakim maksymalnym obciążeniom będzie poddawana. Od tego zależy rozmiar i grubość materiału przeznaczonego do ułożenia w danym miejscu. Planując aranżację otoczenia, zrezygnuj z układania drobnej kostki na znacznych obszarach, takich jak podjazdy i przydomowe placyki.
Źle przygotowana podbudowa
Niedostateczne utwardzenie podłoża, źle wykonana podbudowa, nieodpowiednio dobrany materiał – wszystko to może z czasem doprowadzić do zapadania się nawierzchni i powstawania nierówności w jej obrębie. Odpowiednia, profesjonalnie przygotowana podbudowa powinna mieć grubość 15-45 cm (w zależności od rodzaju podłoża oraz przewidywanego obciążenia) oraz składać się z kruszywa o frakcji 30-60 mm.
Zasada układania z 3 palet
Przy brukowaniu zawsze należy mieszać kostkę z trzech różnych palet. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć wielkopowierzchniowych różnic w odcieniach koloru nawierzchni. Różnice te wynikają z faktu, że kostka ze względu na swoje składniki sama jest produktem naturalnym, który podlega wahaniom odcieni.
Jaką metodą montować płyty ceramiczne
Płyty z gresu porcelanowego to doskonały sposób na zabudowę tarasów, ścieżek, placów i innych nawierzchni wokół budynków. Są bardzo atrakcyjne wizualnie, komfortowe w użytkowaniu, łatwe w pielęgnacji oraz odporne na oddziaływanie takich czynników, jak obciążenia, rysowanie, ścieranie, woda, różnice temperatur, sól, kwasy itp.